CZYTAJ O KRÓTKIM METRAŻU W NOWYM NUMERZE MAGAZYNU „FOCUS ON POLAND”

Jedenasty numer magazynu „Focus on Poland” jest już dostępny. Wywiady z twórcami, recenzje filmów i artykuły dotyczące m.in. tego, co najciekawsze w polskim krótkim metrażu w ostatnich miesiącach.

W najnowszym numerze, który przeczytać można w całości online (POBIERZ MAGAZYN)polecamy szczególnie artykuły dotyczące polskiego filmu krótkometrażowego: 

>>> Tekst Dagmary Romanowskiej o zbliżającym się końcu obecnego świata, którym w sposób szczególny interesują się młodzi twórcy.

Krótka forma znacznie szybciej reaguje na bieżące zagrożenia niż pełny metraż. Nie inaczej dzieje się w polskim kinie. Wizje roztaczane przez autorów nie napawają może optymizmem, ale przekonują swoją sugestywnością. Może są tym krzykiem, którego tak bardzo potrzeba, żeby coś zmienić?” (fragment artykułu)

>>> Recenzje i katalog najnowszych polskich filmów krótkometrażowych

„Focus on Poland” to anglojęzyczny magazyn wydawany przez Krakowską Fundację Filmową  jako część projektów Polish Docs, Polish Shorts i Polish Animations, a jego celem jest zaprezentowanie najciekawszych twórców, tematów i zjawisk w polskim filmie dokumentalnym, animowanym i krótkometrażowym. Zazwyczaj magazyn objeżdża cały świat i jest dostępny dla branży i publiczności na najważniejszych międzynarodowych festiwalach i wydarzeniach filmowych. W tym roku już po raz drugi, ze względu na pandemię, dostępny jest wyłącznie online. „Focus on Poland” wydawany jest dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Najnowszy oraz wszystkie poprzednie numery  Magazynu można przeczytać i pobrać tutaj.