„PROBLEM” NAGRODZONY NA KANADYJSKIM FESTIWALU

Krótka fabuła Tomasza Wolskiego została doceniona na amerykańskim Shorts That Are Not Pants Film Festival. Wydarzenie odbyło się w całości zdalnie.

Shorts That Are Not Pants Film Festival powstał w 2012 roku w Toronto jako wydarzenie w całości poświęcone filmom krótkometrażowym. Część selekcjonerów pracujących przy festiwalu ma bogate doświadczenie zdobyte na większych imprezach takich jak Sundance, Hot Docs, Cannes czy TIFF. Na przestrzeni lat pokazano ponad pół tysiąca produkcji z ponad 40 krajów. Publiczność festiwalu rośnie, choć ostatnie edycje odbyły się w całości w sieci.

W tym roku w programie można było znaleźć „Problem” Tomasza Wolskiego. Film spodobał się jurorom i otrzymała tytuł najlepszej fabuły. Za jego produkcję odpowiada KIJORA.

Jedno ujęcie i zdarzenie, które wytrąca z codziennej rutyny mieszkańców pewnego podwórka. Wszyscy śpieszą się do swoich zadań, ale na chodniku leży nieprzytomny mężczyzna – tytułowy "problem". Trzymająca w napięciu krótka fabuła, w której pobrzmiewa dokumentalne i realistyczne zacięcie reżysera.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.