„FIGURY NIEMOŻLIWE I INNE HISTORIE I” Z NAGRODĄ WE FRANCJI

Ostatnia część trylogii Marty Pajek właśnie otrzymała kolejną nagrodę. Tym razem film doceniono na francuskim PIAFF - Paris International Animation Film Festival za najlepszą koncepcję artystyczną.

PIAFF- Paris International Animation Film Festival to odbywające się w stolicy Francji wydarzenie w całości poświęcone animacji. W programie trzydniowej imprezy znaleźć można krótkometrażowe filmy z całego świata.

W tym roku doceniono najnowszy film Marty Pajek. „Figury niemożliwe i inne historie I” otrzymały nagrodę za najlepszą koncepcję artystyczną.

Po wielkim wybuchu w opustoszałym mieście zostało tylko kilku staruszków. Bohaterka filmu, stara kobieta, z trudem przemierza ulice wyludnionego miasta. Otaczają ją fasady pustych domów z geometrycznie podzielonymi płaszczyznami, pomniki przypominające o dawnych, zupełnie już dziś nieistotnych zwycięstwach i martwe manekiny na sklepowych wystawach. W krótkich przebłyskach powracają wspomnienia tych, którzy do miasta już nigdy nie wrócą. Pierwsza część tryptyku Marty Pajek jest postapokaliptyczną wizją świata, w którym człowiek i jego istnienie nie znaczą więcej niż ułamek sekundy. Tryptyk Marty Pajek jest oparty na koncepcji figur niemożliwych.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.