„KRZYŻOKI” Z KOLEJNYMI NAGRODAMI

Krótkometrażowy dokument Anny Gawlity otrzymał w ostatnim czasie dwie nowe nagrody. Tym razem film dostrzeżono na Bucharest ShortCut Cinefest oraz Festival International du Film d’Aubagne - Music & Cinema.

Bucharest ShortCut Cinefest  to comiesięczne wydarzenie podczas którego honoruje się najciekawsze międzynarodowe produkcje niezależne. Organizatorzy postawili sobie za cel wspieranie i promowanie początkujących filmowców w ich twórczej drodze. Jednym z takich reżyserów jest Anna Gawlita. Jej debiutancki dokument otrzymały tam specjalne wyróżnienie dla najlepszego dokumentu.

Festival International du Film d’Aubagne - Music & Cinema to inicjatywa, która skupia się na promowaniu młodych twórców kina oraz początkujących kompozytorów muzyki filmowej. Festiwal ma być swoistą platformą łączącą artystów wizualnych z tymi, którzy realizują swoją ekspresję poprzez muzykę.  Jedna z nagród na festiwalu powędrowała właśnie do „Krzyżoków”Listę wszystkich wyróżnionych filmów można znaleźć tutaj.

Nagrodzony dokument Anny Gawlity rozgrywa się w  pewnej wsi w okolicach Opola. Trwają obchody Niedzieli Wielkanocnej. Mimo, że we wsi nie ma już prawie ani jednego konia, to gospodarze wypożyczają je by wyruszyć w wielogodzinną podróż i objechać granice pól wokół miejscowości.

Więcej informacji o Bucharest ShortCut Cinefest  można znaleźć pod poniższym linkiem, a o Festival International du Film d’Aubagne przeczytacie więcej tu.