NABÓR DO KONKURSU „LONG STORY SHORT FILM FESTIVAL”

Zapraszamy twórców filmowych do zgłaszania swoich krótkich metraży do konkursu Long Story Short Festiwal. Jest to pierwsza edycja festiwalu organizowanego przez Dolnośląskie Centrum Filmowe na 17-24 maja.

W ramach Long Story Short Film Festival zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt  polskich filmów krótkometrażowych. W programie, który ogłoszony zostanie 10 maja, znajdą się filmy fabularne, dokumentalne i animowane. Zarówno nagradzane już wcześniej produkcje znanych twórców, jak i nowe dzieła, które zostaną zgłoszone do festiwalowego konkursu. Filmy konkursowe oceniane będą w trzech kategoriach: fabuła, dokument i animacja. Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane od 17 kwietnia do 5 maja włącznie.

Filmy zgłoszone do konkursu festiwalowego będą oceniane w trzech kategoriach: fabuła, dokument i animacja. Do konkursu mogą stanąć polscy twórcy z filmami nie dłuższymi niż 45 minut i zrealizowanymi po 1 stycznia 2018 roku. Filmowcy powalczą o statuetkę Salamandry oraz czek na 3 tysiące złotych. Zwycięzców wybierze jury, do którego zaproszeni zostali ludzie ze świata filmu, literatury i muzyki. Organizatorzy przewidzieli również nagrodę publiczności oraz dziennikarzy.

Regulamin konkursu festiwalowego oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.shortfestival.pl.

Informacja prasowa