"KRÓTKI FILM O LEGALNOŚCI" - KONKURS NA SPOT

Fundacja Legalna Kultura we współpracy z Festiwalem Filmowym w Gdyni, ogłaszają kolejną edycję Konkursu na spot promujący korzystanie z legalnych źródeł kultury i przenoszenia do cyfrowej rzeczywistości zasad etycznych, które obowiązują w codziennych relacjach społecznych.

W tym roku mija 20 lat od śmierci jednego z największych polskich reżyserów filmowych – Krzysztofa Kieślowskiego. Ten niezrównany twórca dokumentów i fabuł przez całe swoje życie poszukiwał odpowiedzi na fundamentalne pytania, starając się przekazywać swoim uczniom jak być uczciwym wobec filmu, widza i filmowych bohaterów.

Dziś życiu społecznym bardzo brakuje takich postaw. Ten kryzys wartości odczuwalny jest także w kulturze. W cyfrowej rzeczywistości cały czas rządzi prawo silniejszego, a etyka i otwartość na drugiego człowieka mają charakter deficytowy. Mimo powszechnego dostępu do Internetu cały czas borykamy się w sieci z podstawowymi problemami, takimi jak oszustwa, kradzieże czy mowa nienawiści.


Dlatego też, odwołując się do dziedzictwa Kieślowskiego, na czele z jego filmowym „Dekalogiem”, Fundacja Legalna Kultura chciałaby zachęcić Internautów do zmierzenia się z tematem przenoszenia do sieci norm moralnych obowiązujących w świecie rzeczywistym.

Fundacja Legalna Kultura zaprasza do nakręcenia filmu z przesłaniem. Film weźmie udział w konkursie Nagrodę Specjalną Legalnej Kultury i zobacz swoje dzieło podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni. W konkursie mogą wziąć udział studenci i absolwenci szkół filmowych, a sama forma filmu zależy tylko od kreatywności twórców, ważne by jego czas nie przekroczył minuty.

Rozstrzygnięcie Konkursu "Krótki Film o Legalności" nastąpi podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, który odbędzie się w dniach 19-24 września 2016 roku.

Nadesłane prace oceniać będzie jury Konkursu Młodego Kina 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, które przyzna następujące nagrody:

• I nagroda: 8 000 zł
• II nagroda: 4 000 zł
• III nagroda: 2 000 zł

Termin zgłaszania filmów upływa 31 sierpnia 2016 roku. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas Gali Młodego Kina w Teatrze Muzycznym w Gdyni 23 września 2016 roku.

W konkursowych filmach można korzystać z logo Legalnej Kultury oraz innych materiałów dostępnych w Biurze Prasowym Fundacji Legalna Kultura.

Szczegółowe założenia merytoryczne konkursu, tryb składania prac, wymogi techniczne można znaleźć tutaj.

źródło: informacja prasowa