„MLECZNY BRAT” ZWYCIĘŻA WE WŁOSZECH

Dobre wiadomości docierają do nas z Włoch. Film „Mleczny brat” Vahrama Mkhitaryana otrzymał nagrodę dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego na Ischia Film Festival.

W tym roku we Włoszech odbyła się już 14. edycja Ischia Film Festival. Filmy oceniało jury w składzie Margarethe von Trotta (przewodnicząca), Catherine Dussent oraz Anorak Strechel. „Mleczny brat” został przez nich uznany za Najlepszy Film Krótkometrażowy. Jury doceniło fabułę za umiejętność opowiedzenia historii z perspektywy małego chłopca, tak by całość wypadła naturalnie i przekonująco.

Mleczny brat” to historia małego chłopca o imieniu Seto, który żyje w małej wiosce w Armenii. Wkrótce na świat ma przyjść nowy członek rodziny. Seto marzy o braciszku, jednak nowo narodzone niemowlę umiera. Zamiast małego brata w życiu chłopca pojawia się jagnię. Początkowa niechęć szybko przeradza się w sympatię – między Seto a barankiem rodzi się przyjaźń. Niestety nie na długo. Decyzją rodziny chłopiec musi rozstać się z „mlecznym bratem”.

Więcej o nagrodzonych można przeczytać tutaj.