POLSKIE FILMY NA FEST ANCA!

W czerwcu rozpocznie się ósma edycja Fest Anča – wiodącego słowackiego festiwalu poświęconego wyłącznie filmom animowanym. Do programu trafiło aż siedem polskich filmów.

Słowacki Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Fest Anča odbędzie się w tym roku w terminie 29 czerwca - 3 lipca w Żylinie.

W tym roku w pokazach festiwalowych widzowie będą mogli zobaczyć kilka polskich animacji.

W konkursie międzynarodowym znalazł się film Karoliny Specht "Nie trać głowy",  wykonany w technice animacji rysunkowej i komputerowej

W konkursie filmów studenckich o nagrodę zawalaczy animacja Łańcuszki Alicji Błaszczyńskiej. Jest to historia 5 ludzi, których świat uważa za dziwaków.

Dokument Marcina Podolca zostanie zaprezentowany w panoramie międzynarodowych filmów. Animacja poświęcona jest ojscu artysty.

W przeglądzie filmów "Anca in Mordor" pokazany zostanie krótki film Marcina Giżyckiego "Stone Story", w pokazie "Anca in woderland" "Unwanted Desires" Oli Szmidy oraz "Hel" Damiana Krakowiaka, a w pokazie filmów eksperymentalnych "Ten świat" Zbigniewa Czapli zrealizowany na podstawie wiersza Czesława Miłosza.

W programie festiwalu przewidziane są również warsztaty i spotkania,w  których wezmą udział polscy twórcy gier: Michał Azarewicz i Krzysztof Dębski  z Platige Image i Michał Staniszewski z Plastic.

Wiecej informacji można znaleźć na stronie Fest Anca.