„OSTATNIE DNI LATA” NAGRODZONE W MAROKO

Film Klaudii Kęskiej otrzymał nagrodę dla najlepszej fabuły podczas 3. edycji Morocco Shorts International Film Festival.

Morocco Shorts International Film Festival odbywała się w dniach 22-24 czerwca 2022 roku w Rabacie pod hasłem przewodnim „Głosy młodej Afryki i świata”. Nagrody przyznało Jury w składzie: Rachid Kasmi, Sonia Okacha i Merieme Addou. Festiwal ma na celu prezentowanie młodego kina, łączenie młodych filmowców z marokańską publicznością.

O nagrody na marokańskim festiwalu ubiegała się także krótka fabuła „Swoboda” Joanny Różniak, ale to produkcja Klaudii Kęskiej okazała się być najlepszym filmem w swojej kategorii.

Nagrodzone „Ostatnie dni lata” to opowieść o dobrze prosperującej rodzinie, która posiada  winnicę. Letnią sielankę przerywa atak na jedną z młodych pracownic sezonowych – Yanę. Relację ofiary może potwierdzić tylko jedna osoba: jej przyjaciółka Tosia. Nastolatka staje przed trudnym moralnym wyborem pomiędzy sprawiedliwością a ochroną swoich bliskich. Co wybierze? Film został wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.