„AIRBORNE” WYGRYWA W JAPONII

Film Andrzeja Jobczyka otrzymał nagrodę dla najlepszej krótkometrażowej animacji podczas prestiżowego i kwalifikującego do Oscarów Short Shorts Film Festival & Asia 2022.

Short Shorts Film Festival & Asia to jedna z najważniejszych i największych imprez w całości poświęconych filmom krótkometrażowym na kontynencie. Pierwsza edycja odbyła się w 1999 roku, od tamtej pory festiwal zaczął się rozrastać i zyskiwać ogromny prestiż, który między innymi sprawił, że wydarzenie znalazło się na prestiżowej liście kwalifikującej do Oscara.

Dzięki temu ostatniemu zwycięska animacja Andrzeja Jobczyka ma szansę znaleźć się w przyszłym roku na oscarowej liście.  Nagrodzona produkcja „Airborne” to surrealistyczna animacja łącząca świat maszyn latających z królestwem flory i fauny. Pochłonięty walką pilot myśliwca traci swój cel i zalicza wielki upadek. Samolot wbija się w koronę drzewa.Tragedia, która zdaje się końcem otwiera nowy etap historii. W miejscu katastrofy budzi się nowe życie, którego przeznaczeniem będzie rozwikłanie zagadki swego pochodzenia. Airborne to opowieść o pasji, jej korzeniach i o tym co musimy stracić by narodzić się na nowo.

Więcej informacji o festiwali można znaleźć tutaj.