ZNAMY LAUREATÓW FESTIWALU ANIMATOR

Nagroda Specjalna im. Wojciecha Juszczaka trafiła do krótkiej animacji “Wielki Mur Polski” Agi Jarząb. W konkursie polskim główną nagrodę otrzymały „Figury niemożliwe i inne historie I” Marty Pajek.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator jest festiwalem kwalifikującym do Oscarów®. To największe w Polsce wydarzenie kulturalne poświęcone filmowi animowanemu.  Na tegoroczną edycję festiwalu do sekcji międzynarodowej zgłoszono ponad  tysiąc animacji z 64 krajów, w tym m.in. z Kostaryki, Kuby, Kuwejtu, Makau czy Martyniki.

Nagroda Specjalna im. Wojciecha Juszczaka za szczególne Walory Artystyczne przyznawana przez Dyrektora Artystycznego Marcina Giżyckiego trafiła do krótkiej animacji “Wielki Mur Polski” Agi Jarząb.

W konkursie polskim Grand Prix nagrodzono „Figury niemożliwe i inne historie I” Marty Pajek, II nagroda trafiła do „Slow Light”  duetu Kijek/Adamski, a III do „To nie będzie film festiwalowy” Julii Orlik.  Specjalne wyróżnienia otrzymały animacja „Było sobie morze…” Joanny Kozuch. Z kolei publiczność uhonorowała „Most”  Izumi Yoshidy.

Listę wszystkich laureatów można znaleźć tutaj.