POLSKO-UKRAIŃSKA PRODUKCJA W KONKURSIE W CANNES

Najsłynniejsza filmowa impreza świat dawkuje informacje. Po oficjalnym ogłoszeniu programu wciąż pojawiają się nowe tytuły, które będzie można zobaczyć w Cannes. Jednym z nich jest film Anastasii Solonevych i Damiana Kocura. Produkcja została zaproszona do konkursu krótkometrażowego i ma szansę na Złotą Palmę.

Festiwal Filmowy w Cannes jest jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń filmowych na świecie. Co roku komisja selekcyjna otrzymuje rekordową liczbę zgłoszeń do poszczególnych sekcji. Tysiące utalentowanych twórców marzy o tym, by właśnie na Lazurowym Wybrzeżu pokazać swój film. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się 16-27 maja.

W tym roku do konkursu filmów krótkometrażowych zaproszono najnowszy film Damiana Kocura, który zrealizował wraz z Anastasią Solonoevych. „As it Was” to historia Ukrainki Lery. Dziewczyna przeniosła się do Berlina tuż po rozpoczęciu wojny. Niestety dziewczyna nie odnajduje się w nowym miejscu i pod wpływem impulsu postanawia wrócić do Kijowa.

Listę wszystkich filmów w tegorocznym konkursie krótkometrażowym festiwalu w Cannes można znaleźć tutaj.