„KROKODYL” DAWIDA BODZAKA W TYGODNIU KRYTYKI FILMOWEJ W CANNES

Krótkometrażowy film Dawida Bodzaka dostał się do niezwykle prestiżowej, konkursowej sekcji Semaine de la Critique na festiwalu w Cannes.

Festiwal Filmowy w Cannes jest jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń filmowych na świecie. Co roku komisja selekcyjna otrzymuje rekordową liczbę zgłoszeń do poszczególnych sekcji. Tysiące utalentowanych twórców marzy o tym, by właśnie na Lazurowym Wybrzeżu pokazać swój film. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się 16-27 maja.

Semaine de la Critique, czyli Międzynarodowy Tydzień Krytyki powstał już w 1962 roku. To jedna z konkursowych sekcji festiwalu w Cannes. Do jej programu zapraszane są pierwsze lub drugie filmy krótko- i długometrażowe młodych, dobrze zapowiadających się twórców.

Jednym z zaproszonych do tej niezwykle prestiżowej sekcji filmów jest krótkometrażowa fabuła "Krokodyl" autorstwa Dawida Bodzaka, wyprodukowany w Szkole Filmowej w Łodzi. „Krokodyl”  to krótkometrażowy film 'neo-giallo' o potrzebie spełnienia ukrytych pragnień, która rozsadza świat bohaterów od środka. Za zdjęcia do filmu odpowiada Adam Suzin, a za montaż Kamil Grzybowski. Film jest dyplomem fabularnym reżysera. 

Więcej informacji o sekcji można znaleźć tutaj.