ZGŁOŚ SIĘ NA ANIMARKT PITCHING FORUM

Nabór na tegoroczną edycję potrwa tylko do końca maja. Wyniki selekcji zostaną ogłoszone już 31 lipca.

Pitching to sekcja konkursowa ANIMARKT. Daje możliwość zaprezentowania projektu przed grupą ekspertów światowej branży animacyjnej, pozyskania partnerów oraz zdobycia nagród, które przybliżą twórców do realizacji filmu. 

To platforma, która łączy twórców z grupą potencjalnych partnerów – decydentów, producentów, nadawców, dystrybutorów, agentów sprzedaży.

W tym roku pitching przyjmie dwa formaty: 

krótkie projekty w developmencie, z przynajmniej pierwszą wersję scenariusza i trwające nie dłużej niż 25 minut.  projekty filmów fabularnych lub seriali czy odcinków specjalnych będących na różnym etapie realizacji. 

Warunkiem koniecznym w obu przypadkach jest to, aby 80% animacji była zaplanowana do realizacji techniką poklatkową. Zdajemy sobie sprawę, jak duży wyzwaniem dla środowiska są działania związane z produkcją filmową, dlatego nowym kryterium jest obowiązkowy plan zrównoważonej produkcji filmu. Ten element będzie stanowić 10% oceny całego projektu.

Spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wybranych 10 projektów filmów krótkometrażowych i 10 projektów filmów pełnometrażowych i seriali telewizyjnych, które dzięki temu będą miały możliwość kontaktu z osobami mogącymi wesprzeć proces rozwoju, produkcji i/lub dystrybucji filmu.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń można znaleźć w REGULAMINIE.

Formularz zgłoszeniowy

Informacja prasowa