ZRÓB WŁASNY FILM W DWIE DOBY! RUSZYŁY ZGŁOSZENIA DO 48 HOUR FILM PROJECT

48 Hour Film Project daje możliwość stworzenia ekipy filmowej zarówno profesjonalistom, studentom, jak i osobom stawiającym pierwsze kroki w filmie. To także doskonała okazja, żeby w praktyce sprawdzić zgranie zespołu, nawiązać nowe kontakty i zawrzeć znajomości z ludźmi kina. Często jest pierwszym poważnym krokiem w kierunku kariery w tej branży. Tym bardziej, że 48HFP jest konkursem międzynarodowym - zwycięska ekipa polskiej edycji rusza w świat na Festiwal Filmapalooza, a potem może nawet powalczyć o pokaz na prestiżowym Short Corner w Cannes.

Na potrzeby festiwalu uczestnicy mają możliwość dobrania się w grupy lub udziału indywidualnego. Wydarzenie rozpoczyna się tzw. kickoff’em, na którym losuje się gatunek filmowy i bierze udział w prezentacji elementów, których wykorzystanie w filmie jest obowiązkowe. Należą do nich: rekwizyt, imię i nazwisko bohatera i jego zawód oraz fragment dialogu. W każdym filmie musi się również zostać pokazana Warszawa, w której od 10 lat odbywa się polska edycja 48HFP. Może to być panorama, charakterystyczny kadr lub, jeśli ekipa jest spoza Warszawy, obraz, fotografia albo ciekawy plakat. Po zakończeniu spotkania czas rusza i drużyny mają 48 godzin na napisanie scenariusza, wybranie lokacji, zorganizowanie sprzętu, podzielenie ról, nakręcenie filmu i jego zmontowanie. Organizatorzy czekają na gotowe filmy wraz z kompletem dokumentów produkcyjnych do wyznaczonej godziny dwie doby później. 

Aby udział w 48HFP był jeszcze ciekawszy, w miesiącu poprzedzającym rozpoczęcie konkursu organizowane są warsztaty, spotkania i szkolenia. Można na nich poznać tajniki poszczególnych etapów tworzenia filmu: od momentu pisania scenariusza po montaż. Prowadzone są też wykłady z reżyserami i aktorami, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

W jury oceniającym potem gotowe filmy zasiadają największe osobistości kina i teatru. Wśród nich znaleźli się już Piotr Woźniak-Starak, Sonia Bohosiewicz, Wojciech Mecwaldowski, Radzimir Dębski, Anna Mucha, Roma Gąsiorowska, Arkadiusz Jakubik, Xawery Żuławski, Tomasz Raczek, Bodo Kox i wielu innych. Jurorzy przyznają nagrody aż w 14 kategoriach. Wyróżnieniom tym towarzyszą nagrody rzeczowe. 

W tym roku 48 Hour Film Project w Warszawie odbędzie się już po raz dziesiąty, w dniach 22-24 października. Uczestnicy poprzednich edycji podkreślają, że udział w nim to wspaniałe przeżycie, które jest jednocześnie dobrą zabawą i inspirującym doświadczeniem. Staje się impulsem do wyzwolenia kreatywności, sprawdzenia swojego filmowego warsztatu i umiejętności pracy w zespole, a także spełnieniem marzeń o zobaczeniu swojego filmu na dużym ekranie. W filmach stworzonych w ramach konkurs brali udział m.in Agata Buzek, Bartosz Bielenia, Ewa Kasprzyk, Michał Wiśniewski i Przemysław Saleta. 

Do 15 października można zapisać się na konkurs w ramach regularnej rejestracji. Po tym terminie, chętni będą mieli ostatnią szansę na zgłoszenie się podczas później rejestracji. Wszystkie szczegóły na stronie 48 Hour Film Project: https://www.48hfppoland.pl/

Informacja prasowa