HOME SWEET HOME Z GŁÓWNĄ NAGRODĄ W NIEMCZECH

Film Agaty Puszcz zakwalifikował się do konkursu filmów krótkometrażowych festivalu Biennal of Moving Image i decyzją jury zdobył on jego główną nagrodę.

Biennale of Moving Image, zwykle odbywające się we Frankfurcie nad Menem, z racji pandemii przeniosło się w tym roku do sieci. Festiwal ma na celu uhonorowanie uznanych już artystów, a także promocję nowych filmowców, których droga na szczyt dopiero się rozpoczęła.

W tym roku główną nagrodę (Best Short Film) otrzymała Agata Puszcz, za swój film Home Sweet Home. Jury uznało, że short Puszcz w mistrzowski sposób opowiada o napięciu pomiędzy zewnętrznym blichtrem, a wewnętrznym cierpieniem.

W konkursie krótkometrażowym festiwalu znalazł się również film Lekcja anatomii Gabrieli Federowicz.

Home Sweet Home opowiada historię 10-letniego Olafa, który żyje w świecie, w którym wynajmowanie członków rodziny i przyjaciół jest powszechną praktyką. Za odpowiednie pieniądze każdy może stworzyć sobie złudzenie idealnego szczęścia. Kiedy firma Rent a Life organizuje w szkole Olafa casting, chłopiec nie waha się ani chwili - zamierza wziąć w nim udział i za wszelką cenę dostać rolę przyjaciela na przyjęciu urodzinowym bogatej dziewczynki. Wkrótce okaże się, że cena za udział w tej iluzji jest wysoka.