RUSZYŁ NABÓR NA EUROPEAN SHORT PITCH

Jeszcze przez tydzień europejscy twórcy krótkich metraży będą mogli zgłaszać swoje filmowe projekty do European Short Pitch, działające już od lat wydarzenie, które pomaga promować sztukę filmową w całej Europie.

European Short Pitch składa się z warsztatów scenopisarskich oraz forum koprodukcyjnego, zrzeszającego scenarzystów, reżyserów, producentów i innych profesjonalistów z branży filmowej z całej Europy. Jako że European Short Pitch stara się zmieniać wraz z potrzebami przemysłu filmowego, forum koprodukcyjne posiada również przestrzeń zadedykowaną projektom na etapie postprodukcji, by zapewnić wybranym twórcom platformę do znalezienia koproducenta, ukończenia filmu i jego promocji w Europie.

European Short Pitch ogłosilo nabór do programu Work-In-Progress. 2 projekty, wybrane ze względu na swoją jakość i potencjał, otrzymają szansę na prezentację swoich materiałów na sesji pitchingowej, przed gronem doświadczonych profesjonalistów zaproszonych przez forum koprodukcyjne.

Kto może się zgłaszać?
- zespoły scenarzystów, reżyserów i producentów tworzące międzynarodowy projekt filmu krótkometrażowego
- osoby z krajów objętych programem Creative Europe Programme - państwa członkowskie Unii Europejskiej oraz Albania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Gruzja, Islandia, Macedonia Północna, Mołdawia, Norwegia, Serbia, Tunezja i Ukraina. 

Opłata
Opłata za uczestnictwo wynosi 250 euro za każdy projekt.

Ważne daty
- 16 października 2020 - deadline zgłoszeń
- 11-14 listopada 2020 - forum koprodukcyjne w czasie Brest European Short Film Festival.

Więcej informacji na temat European Short Pitch można znaleźć tutaj.