„SŁUCHAJ” Z NAGRODĄ WE WŁOSZECH

Nowa animacja duetu Przemysław Adamski i Katarzyna Kijek została doceniona na tegorocznym Fano International Film Festival.

Fano International Film Festival z roku na rok ten włoski festiwal zyskuje coraz większy prestiż, nie tylko w samym kraju, ale i za granicą. Program wydarzenia jest bardzo bogaty w filmy oraz spotkania dla widzów i profesjonalistów. Organizatorzy stawiają sobie za cel promocję młodych talentów, którzy nie boją się poszukiwać.

Niewątpliwie jednym z takich filmów okazało się „Słuchaj” w reżyserii Przemysława Adamskiego i Katarzyny Kijek. Nagrodzony film ukazuje swego rodzaju próbę dialogu między kobietą a zastygłym na piedestale mężczyzną. Ona chce mu coś powiedzieć używając języka migowego, on milczy zaklęty w skale. Dopiero uderzenie kamieniem sprawia, że pomnik zaczyna się rozpadać, a między bohaterami pojawia się szansa na nić porozumienia. Surrealistyczna animacja, która ze świata w pastelowych kolorach przenosi widzów w eksplodujący barwami kosmos. Deszcz meteorytów, wirujące w przestrzeni elementy narządu słuchu i znaczące gesty tworzą symboliczną opowieść o trudności komunikacji.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.