RETROSPEKTYWA FILMÓW IZABELI PLUCIŃSKIEJ NA FESTIWALU MESSAGE TO MAN

W trakcie tegorocznej edycji Message to Man International Film Festival odbędzie się retrospektywa jednej z najciekawszych polskich animatorek, Izabeli Plucińskiej. W programie przewidziano pokaz sześciu filmów reżyserki.

Message to Man International Film Festival, to jeden z najstarszych i najpopularniejszych rosyjskich festiwali filmowych. W programie imprezy jest miejsce zarówno dla krótkich fabuł , animacji, jak i dokumentów.  

Obok sekcji konkursowych i pozakonkursowych, bardzo ważnym punktem festiwalowego programu są retrospektywy nagradzanych i utalentowanych reżyserów. W tym roku przegląd swojej twórczości będzie miała Izabela Plucińska. Widzowie zobaczą sześć animacji  polskiej reżyserki: „Esterhazy” , „Afternoon”, „Darling”, „Wieczór”, „7 more minutes” i „Maraton”. Po pokazie odbędzie się spotkanie z animatorką.

Izabela Plucińska - urodziła się w 1974 roku w Koszalinie. Studiowała animację w Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz grafikę i design na tamtejszej ASP, a także w poczdamskiej The Film & Television Academy (HFF) „Konrad Wolf”. Spośród licznych plastelinowych animacji największe sukcesy przyniósł jej film Jam Session (2005) uhonorowany licznymi nagrodami, w tym Srebrnym Niedźwiedziem dla krótkiego metrażu na festiwalu w Berlinie. Obecnie mieszka w Berlinie, gdzie prowadzi własną firmę produkcyjną Claytraces.

Więcej informacji o samym festiwalu można znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej.