SCRIPT PITCH CZEKA NA SCENARIUSZE

Niemiecki festiwal filmowy interfilm Berlin zaprasza do zgłoszeń na pitching scenariuszy filmów krótkometrażowych, który odbędzie w ramach organizowanego po raz pierwszy interForum – programu industry skierowanego do profesjonalistów z branży. Zgłoszenia będą przyjmowane do 1 sierpnia.

Na Script Pitch można zgłaszać scenariusze filmów krótkometrażowych, które nie przekroczą 20 minut trwania. Konkurs skierowany jest zarówno do autorów fabularnych filmów aktorskich jak i animowanych. W finale organizowanego po raz pierwszy Script Pitch weźmie udział osiem projektów wybranych spośród nadesłanych zgłoszeń. Każdy z uczestników będzie miał 5 minut na zaprezentowanie swojego scenariusza. Projekty i prezentacje oceni międzynarodowe jury. 

Dodatkowo, autorzy scenariuszy, które zakwalifikują się do finałowego pitchingu wezmą udział w warsztatach poświęconych developmentowi scenariusza oraz seminarium doskonalącym umiejętności prezentacji i pitchingu. Oficjalnym językiem wydarzenia będzie angielski. Po pitchingu odbędzie się także spotkanie networkingowe Meet&Greet.  

Script Pitch i warsztaty mu towarzyszące odbędą się w Berlinie w dniach 21 - 24 listopada. 

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj