"DEER BOY" WYGRYWA NA MALCIE

17 czerwca zakończył się Valletta Film Festival, nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego trafiła do filmu "Deer Boy" Katarzyny Gondek.

Valletta Film Festival to festiwal filmów fabularnych i dokumentalnych odbywający się na Malcie. Podczas zakończonej właśnie edycji nagrodzono film "Deer Boy" Katarzyny Gondek, film otrzymał nagrodę Best Short Film. Jury doceniło film za oszałamiający język wizualny, jego zdolność do opowiadania uniwersalnej historii bez słów, hipnotyzujących aktorów, oryginalną wizję i współczesne metafory.

Krótkometrażowa fabuła opowiada to krótka historia o dziwnym splocie miłości i nienawiści. Jej początek stanowią narodziny syna pewnego myśliwego (Janusz Chabior). Chłopiec rodzi się z małymi guzkami, które z czasem zamieniają się w rozłożyste poroże, upodabniające dziecko do jelenia. Opowiedziana bez słów, surrealistyczna oraz przewrotna wizja świata, w którym „każdy człowiek zabija to, co kocha” jest także sugestywną wypowiedzią na temat myślistwa i relacji człowieka oraz środowiska naturalnego.

Pełna lista nagrodzonych znajduje się tutaj.