ŁODZIĄ PO WIŚLE. TRZYMAMY DOBRY KURS!

To kurs na dobre, młode Kino i na dobre z Wami spotkania. No więc płyniemy i w tym roku! Przegląd Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi, już po raz 17! 22 i 23 marca, Kino ILUZJON w Warszawie. Do zobaczenia!

Z Łodzi płyniemy prosto do Kina ILUZJON w Warszawie – bo sprawdzone miejsce i sprawdzona publiczność to obietnice wartościowego filmowego spotkania. Na ekranie najnowsze filmy studentów Szkoły Filmowej w Łodzi – fabularne, dokumentalne i animowane, rok produkcji 2023, docenione na najważniejszych polskich i międzynarodowych festiwalach. Bo musicie wiedzieć, że w ubiegłym roku pokazaliśmy nasze filmy na ponad 280 festiwalach, z których wróciliśmy z ponad 110 nagrodami! Teraz chcemy pokazać je Wam!


W programie 17. ŁpW m.in. KROKODYL, reż. Dawid Bodzak, pokazywany w prestiżowej sekcji SEMAINE DE LA CRITIQUE festiwalu Cannes; WARSZAWA, HOLANDIA, reż. Ming-Wei Chiang, nagrodzony za najlepszy film krótkometrażowy FPFF w Gdyni; BYĆ KIMŚ, reż. Michał Toczek, który ma na swoim koncie m.in. „Złotego Lajkonika” Krakowskiego Festiwalu Filmowego i „Jantara” Młodzi i Film w Koszalinie; dokumentalna GARSTKA ZIEMI, reż. Izabela Zubrycka, z premierą podczas Millennium Docs Against Gravity, prezentowana w konkursie San Sebastian IFF, programie Ji.hlava i FIPADOC, a także animowany W LESIE SĄ LUDZIE Szymona Ruczyńskiego, uznany najlepszym filmem europejskim Krakowskiego Festiwalu Filmowego, pokazywany w konkursach Leeds IFF i PÖFF Shorts w Tallinie oraz w programie Thessaloniki IDF.
W sumie zaprezentujemy Wam 4 filmowe bloki, łącznie ponad 400 minut na wielkim ekranie!

Naszym tegorocznym filmem otwarcia będzie TYLE CO NIC, w reż. Grzegorza Dębowskiego, absolwenta Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej naszej Szkoły, który został nagrodzony Orłem Polskiej Akademii Filmowej, w kategorii „Odkrycie Roku” oraz 6. nagrodami podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym za debiut reżyserski, za scenariusz oraz za najlepszy film w kategorii „Inne Spojrzenie”. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z twórcami: reżyserem Grzegorzem Dębowskim, reżyserką obsady i kierowniczką produkcji Agnieszką Skalską oraz montażystką Anną Garncarczyk, absolwentką Katedry Montażu Filmowego naszej Szkoły.

W programie „Łodzią po Wiśle” także dwa pokazy specjalne.
Pierwszym będzie projekcja AN ORANGE FROM JAFFA, w reż. Mohammeda Almughanniego, absolwenta Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej naszej Szkoły. Film otrzymał Grand Prix ostatniego Clermont-Ferrand ISFF, a jego producentem jest, działające przy Szkole Filmowej w Łodzi, Studio Filmowe INDEKS wspólnie z Lumisenta oraz Synecdoche z Francji.
Druga propozycja to ROOM 404, reż. Elysa Wendi i Lee Wai Shing, prezentowany w sekcji Forum Expanded ostatniego Berlinale, wyprodukowany w Pracowni Eseju Filmowego Laboratorium Narracji Wizualnych vnLab, które od 5 lat z dużymi sukcesami działa w naszej Szkole.
Po projekcjach zapraszamy na spotkania. 

Liczymy na to, że w dniach 22 i 23 marca spotkamy się w tym samym filmowym porcie, w Kinie ILUZJON. Czekamy na Wasze czujne spojrzenia, głębokie refleksje i konstruktywną krytykę. Czekamy na przedstawicieli filmowej branży, na krytyków i dziennikarzy. Na Publiczność naszych filmów.
Zapraszamy i do zobaczenia!

Polecamy stronę www.lodziapowisle.pl i www.facebook.com/lodziapowisle
Kontakt: lpw@filmschool.lodz.pl
Dołącz do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/7d38IwH7l

ORGANIZATOR

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

PARTNERZY

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny FINA, Kino ILUZJON, Filmpolski.pl, Studio Filmowe INDEKS, Laboratorium Narracji Wizualnych vnLab, Festiwal KAMERA AKCJA

Grafika: KUKI Krzysztof Iwański, www.iwanski.co

Informacja prasowa