„AIRBORNE” Z NASTĘPNĄ NAGRODĄ

Animacja Andrzeja Jobczyka się nie zatrzymuje. Film otrzymał niedawno kolejną nagrodę, The Silver Prize for the Best Technical & Artistic Achievements, tym razem na irańskim festiwalu w Teheranie.

Tehran International Animation Festival wydarzenie odbywa się co dwa lata w stolicy Iranu i gromadzi międzynarodowych twórców oraz miłośników animacji z różnych zakątków globu. Podczas festiwalu prezentowane są zarówno krótkie formy animowane, jak i pełnometrażowe produkcje, a także filmy eksperymentalne i dokumentalne. TIAF stanowi platformę do wymiany doświadczeń, inspiracji i debat na temat sztuki animacji oraz jej roli w społeczeństwie. Festiwal ma na celu promowanie różnorodności w animacji i wspieranie utalentowanych animatorów z całego świata.

Nagrodzony film „Airborne” Andrzeja Jobczyka to surrealistyczna animacja łącząca świat maszyn latających z królestwem flory i fauny. Pochłonięty walką pilot myśliwca traci swój cel i zalicza wielki upadek. Samolot wbija się w koronę drzewa. Tragedia, która zdaje się końcem otwiera nowy etap historii. W miejscu katastrofy budzi się nowe życie, którego przeznaczeniem będzie rozwikłanie zagadki swego pochodzenia. Airborne to opowieść o pasji, jej korzeniach i o tym co musimy stracić by narodzić się na nowo.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na jego stronie internetowej.