„SZCZYPIGŁÓWKI” ZE SPECJALNYM WYRÓŻNIENIEM

Animacja Katarzyny Miechowicz zostały docenione przez jury sekcji UP&COMING na austriackim Tricky Women/Tricky Realities Festival.

Festiwal Tricky Women/Tricky Realities Festival jest pierwszym i jedynym festiwalem filmów animowanych w Europie poświęconym wyłącznie twórczości kobiet. Co roku wydarzenie cieszy się ogromnym powodzeniem, poza pokazami konkursowymi na widzów czeka kilka sekcji pozakonkursowych, retrospektywy i pokazy specjalne.

W tegorocznym programie można było znaleźć też polskie animacje. A „Szczypigłówki” Katarzyny Miechowicz opuściły festiwal ze specjalnym wyróżnieniem.

Jeżeli dręczą cię natrętne myśli, takie jak: Co zapewnia zwycięstwo w konkursie kościotrupów?Jaka ilość plastikowych woreczków jest optymalna do zapakowania jednego banana? lub Skąd przyszliśmy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? - to świetnie! „Szczypigłówki” odpowiedzą na co najmniej jedno z tych pytań. Film składa się ze zbioru kilkunastu animowanych fraszek połączonych motywem zapętlenia w absurdzie. W kolorowym labiryncie obserwacji bohaterowie próbują nadać sens bezsensowi lub bezmyślnie w nim trwają. „Szczypigłówki” prawdopodobnie nie zmienią świata, nie wywołają wstrząsu ani rewolucji, za to – być może - będą podszczypywać głowy w trakcie projekcji?

Listę wszystkich nagrodzonych filmów można znaleźć tutaj.