„SUKIENKA” Z KOLEJNĄ NAGRODĄ

Film Tadeusza Łysiaka otrzymał nagrodę dla Najlepszego Fabularnego Filmu Krótkometrażowego podczas Brussels Independent Film Festival.

Brussels International Independent Film Festival to odbywające się w stolicy Belgii od 1974 roku wydarzenie filmowe, które specjalizuje się w pokazywaniu najciekawszych produkcji niezależnych z całego świata.  W programie można znaleźć zarówno filmy krótkometrażowe, jak i pełnometrażowe fabuły zrobione przy użyciu bardzo skromnych środków.

W tym roku w programie wydarzenia można było znaleźć nominowaną do Oscara krótką fabułę Tadeusza Łysiaka. Nagroda w Belgii jest pierwszą statuetką odkąd „Sukienka” znalazła się w ścisłej piątce filmów ubiegających się o złotego rycerza.

Bohaterką nagrodzonego filmu jest Julia, która pracuje w przydrożnym motelu i poddaje się wszechogarniającemu poczuciu odrzucenia i samotności. Jest inna i społeczeństwo wielokrotnie dało jej to odczuć. Marzy jednak o związku, o bliskości fizycznej z mężczyzną. Niespodziewanie na jej drodze staje przystojny kierowca ciężarówki. Zaczyna o nim fantazjować.

Więcej informacji o festiwalu oraz listę laureatów można znaleźć tutaj.