„STAGNANT” Z NAGRODAMI W WENEZUELI

Krótka fabuła Konrada Kultysa zachwyciła jury wenezuelskiego festiwalu Manuel Trujillo Duran. Film otrzymał główną nagrodę, doceniono również rolę Igora Kowalunasa.

Festiwalu Manuel Trujillo Duran to najstarszy i najważniejszy festiwal odbywający się w Wenezueli. W programie imprezy można znaleźć zarówno lokalne produkcje, jak i te pochodzące z najdalszych zakątków globu.

Jednym z takich filmów był film Konrada Kultysa. „Stagnant” zachwycił jurorów, w ich uzasadnieniu możemy przeczytać, że produkcję docenianą „za osiągnięcie wnikliwego spojrzenia w życie społeczne i jednostki; za dramaturgię i nienaganną reżyserię; za śmiały, okrutny, surowy, a jednocześnie współczujący i wzruszający odbiór głównego bohatera, który w swych przeżyciach odrzuca, a na koniec akceptuje swoją tragedię.”

Bohaterem nagrodzonego filmu jest twardy skinhead Adam, który ignoruje swoją niepełnosprawność starając się dominować nad bliskimi. Decyzja opiekującego się bohaterem brata dotycząca zmiany pracy zmusza Adama do ponownego przeanalizowania swojej sytuacji i zmierzenia się z własnymi ograniczeniami.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.