„SAMOGŁÓW” NAGRODZONY NA WŁOSKIM FESTIWALU

Krótkometrażowy film Jakuba Prysaka został nagrodzony PAG Jury Award podczas tegorocznej edycji włoskiego Trieste Film Festival.

Pierwsza edycja Trieste Film Festival odbyła się w 1987 roku, kiedy to w Europie Środkowo-Wschodniej działy się największe zmiany społeczno-polityczne. To właśnie kinu tamtego regionu jest w całości poświęcona włoska impreza, która odbywa się co roku w trzecim tygodniu stycznia w Trieście. Festiwal ma być swego rodzaju pomostem, który połączy lokalną widownię z tamtą częścią Europy. Organizatorzy nie pomylili się, bo wydarzenie od lat przyciąga sporą publiczność, na którą czeka niezwykle bogaty program.

To był naprawdę udany festiwal dla naszego kina. Dwie nagrody otrzymał Paweł Łoziński (można o tym przeczytać tutaj) za swój nowy dokument, a statuetka PAG Jury Award dla młodego twórcy trafiła w ręce Jakuba Prysaka ze Szkoły Filmowej w Łodzi. Początkującego reżysera doceniono za krótkometrażową fabułę „Samogłów”.

Ponura dojarnia wypełniona dźwiękami koncertów Bacha z charczących głośników — to codzienność Eryka, dojarza krów w spółdzielni Mleczny Raj. Eryk to młody chłopak, który porzucił karierę fotografa i zamieszkał w przemysłowym miasteczku, z dala od rodziny i przyjaciół. Na miejscu poznał Marissę, prostytutkę w podrzędnym klubie nocnym. Zaprzyjaźnili się. Oboje pragną odnaleźć swoje miejsce w świecie.

Informację o laureatach można znaleźć tutaj.