„WYRAJ” WYGRYWA W CZECHACH

Film Agnieszki Nowosielskiej został uznany najlepszą krótkometrażową produkcję podczas 4. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ELBE DOCK w Uściu nad Łabą w północnych Czechach.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy ELBE DOCK skupia się przede wszystkim na promowaniu i pokazywaniu filmów debiutantów. Filmy początkujących twórców są prezentowane w kilku kategoriach konkursowych. Widzowie mają okazję obejrzeć pierwsze bądź drugie dokumenty i fabuły z całego świata. Festiwal oferuje również specjalne warsztaty edukacyjne dla studentów, a także spotkania z mistrzami kina i ekspertami z branży filmowej.

W tegorocznym programie festiwalu można było zobaczyć również polskie filmy. O nagrody ubiegało się „Trochę raju” Andrzeja Cichockiego, „We have one heart” Katarzyny Warzechy oraz nagrodzony „Wyraj” Agnieszki Nowosielskiej.

Zwycięski film opowiada o Weronice, która wiedzie spokojne i sielskie życie do czasu, gdy nagle okazuje się, że jej ojciec jest chory. Otaczający ją świat woła o uwagę, a rzeczywistość wymyka jej się spod kontroli. Podczas zabawy z kolegami jej syn Pietrek doświadcza sytuacji, po której zaczyna wierzyć, że posiada uzdrawiające moce. Czy to możliwe, że chłopiec ma wpływ na zdrowie dziadka?

Listę wszystkich laureatów można znaleźć tutaj.