RETROSPEKTYWA FILMÓW MARTY PRUS NA DAFILMS.PL

W bogatej ofercie platformy DAFILMS.PL znalazło się miejsce na przegląd twórczości młodej i nagradzanej reżyserki Marty Prus.

Na platformie można zobaczyć cztery filmy reżyserki. Znalazły się wśród nich głośny, wielokrotnie nagradzany pełnometrażowy debiut „Over the Limit”, a także trzy krótkie filmy: „Mów do mnie”, „Osiemnastka” oraz Vakha i Magomed”.

Marta Prus urodziła się 1 stycznia 1987 roku w Warszawie. W 2016 roku skończyła reżyserię na PWSFTViT w Łodzi. Wcześniej studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. W dzieciństwie trenowała gimnastykę w klubie sportowym IKS AWF w Warszawie, później chodziła do szkoły baletowej i uprawiała taniec współczesny. Pierwszy krótkometrażowy dokument Prus Vakha i Magomed o uchodźcach z Czeczeni został nagrodzony na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie (Nagroda za krótkometrażowy film dokumentalny), otrzymał także nagrodę główną na Festiwalu w Greboble, Essex i Florencji. Dwa lata później powstała Osiemnastka, która podobnie jak poprzedni film reżyserki, spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Dokument był pokazywany na wielu festiwalach i przeglądach filmowych w Polsce i na świecie. Film o młodym narkomanie Mów do mnie otrzymał Nagrodę dla najlepszej etiudy dokumentalnej na Festiwalu Łodzią po Wiśle, nagrodę na Festiwalu Młodzi i Film oraz Grand Prix na Festiwalu Solanin. Over the Limit jest jej pełnometrażowym debiutem dokumentalnym.

Filmy można oglądać tutaj.

Informacja prasowa