RUSZYŁ NABÓR DO AKADEMII LOCARNO

W tych ciężkich dla kina czasach nie można zapomnieć o przyszłych wydarzeniach. Dlatego właśnie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naboru do akademii, która już od lat działa przy festiwalu filmowym w Locarno.

Akademia powstała z myślą o rozwoju talentów młodych reżyserów, krytyków, branżowych profesjonalistów, jak i studentów. Twórcom zależy na wymianie refleksji na temat kina, wykorzystując działające struktury festiwalu. Akademia oferuje kilka opcji szkoleń: od ogólnej edukacji filmowej, nauki krytyki filmowej, po warsztaty dla początkujących reżyserów i producentów. Do Akademii zostanie wybrana grupa młodych, obiecujących talentów z całego świata, która uczestniczyć będzie w trzech, wybranych przez siebie programach: Filmmakers Academy, Critics Academy, and Industry Academy.

Locarno Filmmakers Academy oferuje piętnaściorgu uczetnikom z całego świata codzienne spotkania z reżyserami i profesjonalistami z branży. Goście specjalni będą prowadzili sesje masterclass. W poprzednich latach Locarno Filmmakers Academy odwiedzili między innymi Werner Herzog, Abel Ferrara, Lav Diaz, Pedro Costa, Agnès Varda, Víctor Erice, Aleksandr Sokurov i Michael Cimino.

Industry Academy dziesięcioro młodych członków branży filmowej będzie miało szansę odbyć codzienne szkolenia w ciągu sześciu dni festiwalu. Akademia zapewnia lepsze zrozumienie zasad działania dużego festiwalu, zapewni kontakt z dystrybutorami, specjalistami od marketingu, programerami festiwalów, agentami sprzedaży, producentami i reprezentantami funduszy filmowych.

Dziesięcioro młodych krytyków otrzyma swoją szansę na rozwój w Locarno Critics Academy. Będą oni mieli za zadanie relacjonować festiwal w Locarno swoimi recenzjami, opisami wydarzeń, wglądami w jego sekcje i wywiadami z gościami specjalnymi.  Recenzje i artykuły będą mogły zostać opublikowane na IndiewireFilmComment.comMUBIFilmbulletinswissinfo.ch czy Filmexplorer.

 

Akademia będzie odbywać się w tym samym czasie, co festiwal filmowy w Locarno: 5-15 sierpnia 2020. Zgłoszenia wysyłać można do pierwszego maja. Oficjalnymi językami wydarzenia są angielski i włoski. Więcej informacji i formularze do zgłoszenia można znaleźć na oficjalnej stronie Akademii.