POLSKIE ANIMACJE W RUMUNII

Sporą reprezentację polskich animacji krótkometrażowych będzie można zobaczyć na zbliżającym się festiwalu ANIM’EST w Rumunii.

ANIM’EST  International Animation Film Festival powstał w 2006 roku i od razu zyskał sympatię mieszkańców Bukaresztu. Festiwal w sześciu sekcjach konkursowych prezentuje animacje z całego świata, a także teledyski i projekty VR. Poza pokazami filmów na festiwalu odbywają się również koncerty, warsztaty, spotkania branżowe i panele dyskusyjne.

Polskie animacje można będzie znaleźć w trzech sekcjach, w tym dwóch konkursowych. „Tango tęsknot” Marty Szymańskiej  ma szansę zdobyć tytuł najlepszej studenckiej produkcji animowanej, a „Acid Rain” Tomka Popakula i „Story” Joli Bańkowskiej konkurują ze sobą o nagrodę dla najlepszej międzynarodowej animacji.

W sekcjach pozakonkursowych jest równie ciekawie. Rumuńscy miłośnicy animacji będą mieli okazję obejrzeć „An eye for an eye” Julii Płoch, „Ovule” Natalii Durszewicz, „Beautiful” Weroniki Kuc i „Cipkę” Renaty Gąsiorowskiej.

Tegoroczna edycja ANIM’EST odbędzie się 4-13 października.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na jego stronie internetowej.