„NIE MASZ DYSTANSU” WYRÓŻNIONE W SZWAJCARII

Kolejne wyróżnienie powędrowało do Kariny Paciorkowskiej. Tym razem jej animacja podbiła serca jurorów konkursu Doc’Anim na szwajcarskim festiwalu Animatou.

Animatou  - International Animation Film Festival powstał w 2006 roku w Genewie. Festiwal promuje zarówno filmy lokalne, jak i te międzynarodowe. Organizatorzy stawiają na animacje oryginalne i różnorodne. W programie znajdziemy zarówno klasyczne produkcje, jak i filmy odważniejsze, eksperymentalne.

Tegoroczna edycja festiwalu była wyjątkowa dla polskiej animacji. Nasz kraj był gościem honorowym festiwalu, dzięki czemu szwajcarska publiczność miała okazję zapoznać się z około 30 polskimi produkcjami.

Obok sekcji specjalnej sporą reprezentację naszych animacji można było znaleźć w konkursach. Obok wyróżnionej animacji Kariny Paciorkowskiej szansę na nagrody miały jeszcze „III” Marty Pajek, „Na Zdrowie!” Pauliny Ziółkowskiej, „Tango tęsknot” Marty Szymańskiej, „Acid Rain” Tomka Popakula „Metro” Natalii Krawczuk, „Deszcz” Piotra Milczarka oraz „Kwadratura koła” Karoliny Specht.

Wyróżniony film "Nie masz dystansu" to ręcznie rysowana animacja próbująca zadawać pytania na temat miejsca kobiet we współczesnej rzeczywistości. Film inspirowany jest życiem codziennym, wypowiedziami osób publicznych i sposobem, w jaki media mówią o kobietach.

Listę wszystkich nagrodzonych filmów można znaleźć tutaj.