48 HOUR FILM PROJECT

Film ekipy Studio Hologram wygrał 12. edycję 48HFP Polska. Jego twórcy wezmą teraz udział w międzynarodowym finale w Lizbonie, gdzie powalczą o udział w Short Film Corner podczas Festiwalu Filmowego w Cannes.

48HFP jest konkursem międzynarodowym - zwycięska ekipa tej edycji rusza w świat na międzynarodowe finały do Lizbony. Może to być początek wspaniałej filmowej drogi. Laureaci zeszłorocznego 48HFP Warszawa znaleźli się wśród światowych finalistów i zostali zaproszeni ze swoim filmem do Los Angeles oraz na Short Corner podczas Festiwalu Filmowego w Cannes!! Organizatorem konkursu jest Fundacja Przestrzeń Filmowa. Partnerem Strategicznym wydarzenia jest FUJIFILM Polska.
Partnerami wydarzenia są także kino Kino Elektronik, Instax, StoryLab Pro, No Problem Music powered by Audionetwork, Zarząd Samorządu Studentów UW i LIGHTHOUSE.guru. 

Zakończyła się 12. edycja 48 Hour Film Project, w ramach którego uczestnicy przygotowują film - od pomysłu do postprodukcji - w zaledwie dwie dobry. W konkursie wzięło udział 58 ekip, z których 50 spełniło warunki i zakwalifikowało się do konkursu, oddając na czas ukończone filmy. Każda pracowała nad filmem wylosowanego gatunku, w którym dodatkowo musiały znaleźć się obowiązkowe elementy: rekwizyt – walizka, bohater/bohaterka: aptekarz lub aptekarka – Antoni lub Antonina Diagnoza i linia dialogowa „Gdybym wiedział, zabrałbym płaszcz/Gdybym wiedziała, zabrałabym płaszcz”. 

Filmy oceniło Jury w składzie: Magdalena Koleśnik, Anna Tatarska i Marcin Magiera. Przyznało nominacje i nagrody w 16 kategoriach. 

- Jeśli chodzi o Najlepszy film, to myśleliśmy o takim, który poradzi sobie bez względu na to, kto i w jakim kraju go obejrzy, będzie gotowy i kompletny, co da mu szansę na dostrzeżenie także na międzynarodowych festiwalach – mówiła podczas ceremonii członkini Jury Anna Tatarska. - Dlatego nagrodę dla najlepszego filmu dostaje „Dziewczyna z walizką”.

Najlepszym filmem okazała się historia młodej dziewczyny, która nielegalnie przekracza polską granicę. W filmie grają Nilufar Nazarova – także nagrodzona za tę rolę przez jury, Paweł Tomaszewski i Paulina Gałązka. „Dziewczyna z walizką” otrzymała również nagrody za najlepszą reżyserię, scenariusz i zdjęcia.

- Dla mnie ten film jest o utraconych marzeniach ludzi, którzy bezskutecznie odbijają się od granicy Unii Europejskiej. Marzę o Polsce jako o kraju, w którym każdy może zbudować swój nowy dom, jeśli tylko tego zapragnie – podkreślali ze sceny reżyser i przedstawiciel zwycięskiej ekipy filmowej Studio Hologram,Tomasz Wilczyński.

Wszystkie tegoroczne filmy, w tym nagrodzone, można obejrzeć można:  https://www.youtube.com/c/48HFPPoland/videos 

Wszystkie informacje dotyczące konkursu oraz kompletną listę laureatów można znaleźć tutaj.

Informacja prasowa