„TELSCHE” Z NAGRODAMI W AUSTRII

Animacja duetu reżyserek Sophie Colfer i Ala Nunu zachwyciła jury Linz International Short Film Festival. Film wyjechał ze Austrii z nagrodami dla najlepszej animacji oraz za dźwięk.

Linz International Short Film Festival jest jedną z najmłodszych liczących się imprez na festiwalowej mapie Europy. Powstały w 2018 roku, od razu przyciągnął zainteresowanie twórców filmów krótkometrażowych z całego świata.

Osadzony na rozległej słonej równinie "Telsche" to krótkometrażowy film 2D, który bada pamięć, stratę i miłość. Opowiada o podróży, którą odbywa pewna dziewczyna, aby przypomnieć sobie kogoś, o kim zapomniała.

W domu, na lądzie, Telsche musi zmierzyć się z obrazem swojej zaginionej matki w postaci kamienia, na którym widnieje jej twarz. Wybiega na zewnątrz i widzi ją na solnisku, ponadczasowym miejscu pamięci. Jednak zanim może do niej dotrzeć, jej matka zostaje połknięta przez wielką dziurę wykutą w ziemi. Telsche musi znaleźć sposób, by podążyć za nią w ciemność, aby pogodzić się z tym, co straciła. Zalewa więc ziemię i budzi świecące owady, które od dawna były zakopane w starożytnej białej soli. Woda wypełnia głęboki tunel, w którym zniknęła jej matka, a Telsche podąża za nią, nurkując w otchłań pamięci. Kiedy tonie w cichej głębi i przedziera się przez tunele poniżej, w końcu odkrywa miejsce, w którym może doświadczyć swojego żalu, gdzie ponownie łączy się z matką.

Listę wszystkich nagrodzonych tytułów można znaleźć tutaj.