POKAZ FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH ORAZ GAME TRAILERÓW ZE STUDIA PLATIGE IMAGE

W sobotę (8 października), o godz. 18.00, w warszawskim kinie Elektronik (ul. Gen. Józefa Zajączka 7) odbędzie się pokaz najbardziej kultowych filmów krótkometrażowych oraz game trailerów autorstwa studia Platige Image. Po projekcji będzie można spotkać się i porozmawiać z twórcami.

Fani filmów będą mogli zobaczyć m.in. takie kulturowe dzieła, jak „Katedra”, „Sztuka spadania” Tomasza Bagińskiego, czy „Miazmat” Klaudiusza Wesołowskiego. Dla fanów gier przygotowano takie game trailery jak: The Witcher Killing Monster, Cyberpunk 2077, Resident Evil Village, Dying Light 2 Stay Human oraz Company of Heroes III.

Każdy z bloków – filmowy i gametrailerowy poprzedzone będą prelekcjami twórców ze studia Platige Image. Po pokazie odbędzie się dyskusja na temat przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości game trailerów. 

Pełen harmonogram spotkania:

1. Pokaz krótkometrażowych animacji poprzedzony krótką prelekcją:

Start: godz. 18:00 (czas trwania ok. 60')

● Katedra, reż. Tomasz Bagiński, 2002, 7”

● Sztuka spadania, reż. Tomasz Bagiński, 2004 6”

● Kinematograf, reż. Tomasz Bagiński, 2009, 13”

● Lekcja nieskończoności, reż. Jakub Jabłoński i Bartek Kin, 2008, 15”

● Paths of hate, reż. Damian Nenow, 2010, 11”

● Miazmat, reż. Klaudiusz Wesołowski, 2018, 4”

2. Pokaz game trailerów 

Start: godz. 19.30 (czas trwania ok. 35')

3. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość game trailerów – dyskusja

Start: godz. 20:15 (czas trwania ok. 30’)

Uczestnicy:

Jakub Jabłoński – reżyser i dyrektor artystyczny. Najważniejsze pozycje w jego portfolio to trailery do gier, takich jak "Hitman", "Frostpunk," "Watch Dogs", "Resident Evil" i serii "Total War" czy "Call of Duty".

Michał Niewiara – reżyser i dyrektor artystyczny. Twórca  unikatowego intro oraz identyfikacji wizualnej do pierwszego i drugiego sezonu Wiedźmina. Ponadto w jego portfolio znajdziemy takie realizacje jak: "League of Legends", "Outriders", czy "God of War".

Piotr Prokop – producent wykonawczy takich tytułów jak "Total War: Warhammer", "Tom Clancy's Ghost Recon", "The Division", "For Honor", "Skull And Bones", czy serii "Call of Duty" Cold War & Warzone i Vanguard.

Tomek Suwalski scenarzysta i reżyser. Zdobywca m.in. Young Director Awards w Cannes za zwiastun do "Metro Exodus: Artyom's Nightmare. Reżyser game trailerów do serii "Company of Heroes 3", "Dying Light 2" czy "Call of Duty" Cold War & Warzone i Vanguard. Jego najnowszy projekt to "Call of Duty: Monarch Godzilla vs Kong".

Liczba miejsc ograniczona. Bilety do nabycia w kasie kina Elektronik lub na bilety24.pl

Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji 25-lecia studia Platige Image.

Serdecznie zapraszamy!

---

O grupie Platige:

Platige Image to studio produkcji i postprodukcji, które specjalizuje się w grafice komputerowej, animacji 3D
i efektach wizualnych na potrzeby filmu, rozrywki i reklamy. Produkuje masowe imprezy i realizuje design na potrzeby transmisji na żywo dla studiów telewizyjnych z użyciem technologii Vizrt. Jest szczególnie cenione za cinematiki tworzone dla znanych na całym świecie studiów produkujących gry wideo. Zespół składa się z ponad 250 profesjonalistów z branży kreacji: reżyserów, reżyserów kreatywnych, grafików, animatorów i producentów. Platige ma swoim koncie kilkaset nagród i wyróżnień; w ciągu ponad 25 lat działalności studio zostało uhonorowane licznymi nagrodami i wyróżnieniami, m.in. BAFTA, EFA, Goya i SIGGRAPH. Było również nominowane do Oscarów, Złotej Palmy Festiwalu Filmowego w Cannes oraz Złotego Lwa Festiwalu Filmowego w Wenecji. Zobacz realizacje Platige Image na www.platige.com

Informacja prasowa