"THE HERO" Z NAGRODĄ W NIEMCZECH

Film Mileny Dutkowskiej wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu wschodnioeuropejskiego ufundowaną przez miasto Selb o wartości 1 500 Euro podczas 45. edycji Grenzland-Filmtage Selb w Niemczech.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Grenzland-Filmtage Selb stawia sobie za cel wspieranie nowych i wschodzących talentów. 45. edycja Grenzland-Filmtage Selb odbywała się w dniach 21-24 kwietnia w Selb.

„The Hero” opowiada o Cyprianie - 10-letnim sierocie, który w obliczu cierpienia marzy by zostać prawdziwym bohaterem. Autorem zdjęć do filmu jest Igor Połaniewicz. Za kierownictwo produkcji odpowiadał Ernest Małkiewicz. Producentem filmu jest Krystyna Doktorowicz (Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego).

Film dyplomowy Mileny Dutkowskiej miał swoją światową premierę w konkursie filmów krótkometrażowych 43. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie w kwietniu 2021 roku. Prezentowany był także publiczności m.in. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja w Łodzi. Laureat nagród podczas dwóch festiwali w Stanach Zjednoczonych: 22. Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles i 28. Ann Arbor Polish Film Festival. 

Listę laureatów można znaleźć tutaj.

Informacja prasowa