KFF INDUSTRY: NABÓR PROJEKTÓW NA PITCHING ANIMATED IN POLAND

Ruszył nabór projektów do udziału w ANIMATED IN POLAND – pitchingu polskich projektów krótkometrażowych animacji na ostatnim etapie produkcji, który odbędzie się w ramach KFF Industry na 62. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Termin zgłoszeń upływa 15 kwietnia.

Krakowska Fundacja Filmowa, organizator Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz odbywających się równolegle z festiwalem wydarzeń branżowych KFF Industry, zaprasza do zgłoszeń projektów filmów animowanych na pitching Animated in Poland, który powstał z myślą o prezentacji najnowszych filmów animowanych tworzonych w Polsce. Reprezentanci wyselekcjonowanych projektów opowiedzą o swoich filmach i pokażą ich fragmenty, nim te trafią do programów polskich i zagranicznych festiwali filmowych.

Do udziału w pitchingu można zgłaszać projekty polskich filmów animowanych, będące na ostatnim etapie produkcji, które swoją premierę będą miały w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Reprezentanci projektów wybranych spośród nadesłanych zgłoszeń wezmą udział w pitchingu 31 maja 2022.

Osoby zainteresowane zgłoszeniem projektu do udziału w Animated in Poland prosimy
o wypełnienie formularza zgłoszeniowego najpóźniej do 15 kwietnia 2022.

Formularz zgłoszeniowy

Dla najlepszych projektów prezentowanych podczas pitchingu przewidziane są nagrody ufundowane przez partnerów – Studio Sound Mind i studio Fixafilm:

- bon Studia Sound Mind na 10 dni post-produkcji dźwięku do filmu (przy założeniu, że całość post-produkcji dźwięku będzie zrealizowana w Studio Sound Mind).

- bon studia Fixafilm na usługi w zakresie postprodukcji obrazu o wartości 10 000 PLN

Studio Sound Mind zostało założone i jest prowadzone przez Michała Fojcika – uznanego reżysera dźwięku, członka stowarzyszenia Motion Picture Sound Editors (MPSE), odpowiedzialnego za dźwięk takich filmów jak: „Bogowie”, „Czerwony Pająk”, „Sztuka Kochania”, czy „Ukryta Gra”. Studio oferuje pełną postprodukcję dźwięku do filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych.

FIXAFILM to certyfikowane przez Dolby Vision studio postprodukcji obrazu z siedzibą w Warszawie. Korzystając z nowoczesnych technologii oraz umiejętności doświadczonego zespołu profesjonalistów, firma obsługuje klientów w Polsce i na świecie od 2012 roku. Oferuje pełne spektrum usług od obsługi planu filmowego, poprzez montaż, korekcję barwną, efekty specjalne, aż po mastering i archiwizację. W dorobku studia znajdują się m. in.: Fucking Bornholm (2022), Kobieta na dachu (2022), Stado (2021), Tylko wiatr (2021), Było sobie morze… (2021), Hopper/Welles (2020), Proste rzeczy (2020), Menashe (2017), Wszystkie nieprzespane noce (2016) oraz ponad 300 zrekonstruowanych i zremasterowanych tytułów takich mistrzów jak Orson Welles, Siergiej Paradżanow, Dario Argento, Andrzej Wajda, Wojciech J. Has, czy Andrzej Żuławski.

Dodatkową nagrodą jest Wyróżnienie CREW UNITED – pięcioletnia subskrypcja Crew United w statusie Premium – dla reżysera i producenta wyróżnionego projektu

Tegoroczne KFF Industry odbędzie się w formule na żywo. Animated in Poland to sekcja skierowana do producentów i twórców filmów animowanych. Oprócz pitchingu, który jest centralnym wydarzeniem, dla branży animowanej organizowany jest także Talent Market oraz warsztaty i prezentacje.

W pitchingu Animated in Poland oraz towarzyszących mu konsultacjach z ekspertami co roku uczestniczą międzynarodowi profesjonaliści związani z branżą filmu animowanego i krótkometrażowego – reprezentanci festiwali, selekcjonerzy międzynarodowych festiwali filmowych, w tym tych największych - takich jak Berlinale, Cannes, Sundance czy Wenecja, reprezentanci instytucji filmowych, dystrybutorzy oraz agenci sprzedaży. Bezpośrednio po pitchingu, odbędą się spotkania one-to-one one-on-one między reprezentantami prezentowanych projektów a oglądającymi prezentacje specjalistami. Podobnie jak w ubiegłych latach przed pitchingiem uczestnicy wezmą udział w szkoleniu przygotowującym do prezentacji projektów, połączonym z krótkimi konsultacjami.

Pitching Animated in Poland odbył się po raz pierwszy w maju 2013 roku podczas 53. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego we współpracy z magazynem „Shortcut”.
W ramach ubiegłorocznej edycji wydarzenia zaprezentowano m.in. film „Było sobie morze”, reż. Joanny Kożuch czy „Deserowego Jamnika” Betiny Bożek.

Informacji dotyczących wydarzenia udziela Zofia Jaroszuk zofia.jaroszuk@kff.com.pl

62. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 29 maja – 5 czerwca 2022 roku. Więcej informacji o festiwalu oraz o towarzyszących mu wydarzeniach branżowych znaleźć można tutaj: https://www.krakowfilmfestival.pl/industry/kff-industry/

(fot. Agnieszka Cynarska - Taran)

Informacja prasowa