„JESTEM TUTAJ” Z KOLEJNĄ NAGRODĄ

Animacja Julii Orlik podpiła kolejny festiwal. Tym razem film zdobył tytuł najlepszej krótkometrażowej produkcji studenckiej podczas tegorocznej edycji Kaboom Animation Festival.

Kaboom Animation Festival to wydarzenie stworzone przez pasjonatów dla prawdziwych entuzjastów animacji. Organizatorzy festiwalu stawiają na pomysłowość twórców, do programu zapraszają różnorodne formy i niezwykłe opowieści filmowe z całego świata. Nie brakuje miejsca dla dzieł prowokujących, odważnych, ale też tych kameralnych, bardzo autorskich.

W tegorocznym programie festiwalu nie zabrakło polskich produkcji. Widzowie mieli okazję zobaczyć „Kaprysię” Betiny Bożek, „We Have One Heart” Katarzyny Warzechy, „Marbles” Natalii Spychały, „Plantarium” Tomka Duckiego, „Ja i moja gruba dupa”  Yelyzavety Pysmak oraz nagrodzone „Jestem tutaj” Julii Orlik.

Najlepszy studencki film krótkometrażowy festiwalu opowiada o starszym mężczyźnie, który opiekuje się swoją sparaliżowaną żoną. Mimo podeszłego wieku i własnych problemów ze zdrowiem stara się ze wszystkich sił, aby ulżyć jej w cierpieniach z dnia na dzień coraz silniejszych. Pomaga mu córka, która usiłuje pogodzić opiekę z  pracą w szpitalu oraz swoim życiem rodzinnym. Każde z nich ma odmienne poglądy na to jak powinna wyglądać  opieka nad chorą co prowadzi do wielu sprzeczek. 

Listę wszystkich laureatów tegorocznej edycji festiwalu można znaleźć tutaj.