"RUDY" Z DWIEMA KOLEJNYMI NAGRODAMI

W ciągu kilku dni film Kariny Węgiełek zdobył zarówno pierwszą nagrodę w swojej kategorii na festiwalu Prvi Kadar w Bośni i Hercegowinie, jak i nagrodę za zdjęcia na prestiżowym festiwalu w Salonikach.

"Rudy" zajął pierwsze miejsce dla krótkometrażowego filmu studenckiego w kategorii "Key to Film" ex equo z filmem "Wszystko co zostało" Hugona Salvaire'a. W uzasadnieniu Jury podkreśliło, że są ​​to dojrzałe dramaty psychologiczne, w których na nowo analizowane są złożone mechanizmy rodzinne i stopniowanie emocji - od miłości po potępienie. W obu filmach nacisk położono na relacje między rodzicami a dziećmi.

Drugą nagrodą, którą film Kariny Węgiełek może się pochwalić w tym tygodniu, jest nagroda specjalna - Cinematic Achievement Award. Przyznał ją Thess International Short Film Festival, prestiżowy festiwal kina krótkometrażowego w Grecji.

Film "Rudy" przedstawia „strzępy” z życia Judyty oraz jej ojca Zbigniewa na przestrzeni kilku dni po śmierci brata Judyty, Marcina, w wypadku samochodowym. W ich przerzucanie się odpowiedzialnością, w poszukiwanie winnych, w pustkę pozostałą po bliskiej osobie - niespodziewanie wkracza ktoś obcy - Rudy.