RUDY

TYTUŁ ANGIELSKI: RED

Papierosy, klucze, telefon komórkowy, portfel – niedokończone życie w foliowej, policyjnej torbie na kuchennym stole. Ojciec i córka krzyżują wzrok na dowodach pustki - w milczeniu mierząc odległość między życiem a śmiercią. Z głębi folii dobiega dźwięk dzwonka. Dźwięk, który stanie się echem żałoby.

Film Rudy przedstawia „strzępy” z życia Judyty oraz jej ojca Zbigniewa na przestrzeni kilku dni po śmierci brata Judyty, Marcina, w wypadku samochodowym. W ich przerzucanie się odpowiedzialnością, w poszukiwanie winnych, w pustkę pozostałą po bliskiej osobie - niespodziewanie wkracza ktoś obcy - Rudy.

Czy przyjmie on całe odium winy na siebie? I czy to wystarczy? Czy Judytę i Rudego połączy coś więcej? Czy na poczuciu winy może w ogóle powstać coś nowego? I co kryje się za samotnością i pijaństwem Zbigniewa? I komu - tak naprawdę - należy się kara…

GATUNEK:
fabularny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
30'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Karina Węgiełek
SCENARIUSZ:
Karina Węgiełek
OPERATOR:
Jacek Petrycki
MONTAŻ:
Oskar Handzlik
OBSADA:
Izabela Baran, Mirosław Zbrojewicz, Bartosz Bednarski, Mariusz Czajka, Tomasz Traczyński
MUZYKA:
Szymon Zygoń
PRODUCENT:
Warszawska Szkoła Filmowa

Karina Węgiełek »

Debiutująca reżyserka i scenarzystka. Absolwentka Reżyserii Filmowej w Warszawskiej Szkole Filmowej, dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim (specjalności: dokumentalistyka oraz fotografia prasowa, reklamowa i wydawnicza), a także aktorstwa w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. W 2014 roku zdała Egzamin Eksternistyczny na Aktora Dramatu przed komisją ZASP-SPATiF w Warszawie. Do tej pory zajmowała się głównie aktorstwem, grafiką, montażem filmowym i pisaniem.
NA FESTIWALACH: