„PORTRET SUZANNE’ Z NAGRODĄ W INDIACH

Właśnie zakończyła się 16. edycja Mumbai International Film Festival. Film autorstwa Izabeli Plucińskiej został uznany najlepszą międzynarodową animacją festiwalu.

Pierwsza edycja Mumbai International Film Festival odbyła się w 1990 roku. Festiwal dedykowany jest filmom dokumentalnym, krótkometrażowym i animowanym z całego świata. Obok najbardziej prestiżowych sekcji konkursowych na widzów czekają zawsze wydarzenia specjalne, m.in.. retrospektywy wybitnych twórców lub przeglądy filmów, które cieszyły się ogromną popularnością na innych festiwalach.

Animacja Izabeli Plucińskiej została zaproszona do jednego z konkursów i zwyciężyła. Akcja „Portretu Suzanne”  rozpoczyna się w małym hotelu,  w którym  pewien mężczyzna próbuje zapobiec głodowi miłości, jedząc ponad miarę. Tęsknoty za ukochaną Suzanne nie ukoją jednak talerze pełne wędlin, warzyw i owoców. Gdy bohater udaje się do miasta w poszukiwaniu jedzenia, przypadkiem rani swoją lewą stopę, a ta niespodziewanie przekształca się w Suzanne. Od tej pory mogą być nierozłączni… To jednak dopiero początek surrealistycznej historii o samotności, zazdrości i miłości. Groteskowa adaptacja opowiadania Rolanda Topora ulepiona z plasteliny, w której zachwyca każdy szczegół.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na jego oficjalnej stronie.