JOLA BAŃKOWSKA Z NAGRODĄ DLA NAJLEPSZEJ MŁODEJ REŻYSERKI

Autorka filmu „Story” otrzymała prestiżową nagrodę Young Director Award dla najlepszej reżyserki animacji.

Young Director Award to nagrody przyznawane młodym twórcom filmowym z całego świata. Nagrody są ogromną szansą dla początkujących reżyserów, którzy dzięki wyróżnieniu mają większą możliwość zaistnienia na arenie międzynarodowej, co może przyczynić się do zdobycia funduszy do realizacji kolejnych projektów oraz wsparcia ze strony zagranicznych producentów.

Nagrody przyznawane są w kilku kategoriach, m.in. dla autora najlepszej reklamy, teledysku, etiudy szkolnej czy projektów internetowych. W tym roku nagroda Green Screen dla najlepszego młodego twórcy filmów animowanych powędrowała w ręce Joli Bańkowskiej.

Laureatka urodziła się w 1992.  W latach 2012 – 2017 była studentką Wydziału Grafiki na warszawskiej ASP.  Dwukrotnie została laureatką Adobe Design Achievement Awards oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016). Animacja „Story” miała swoją premierę na Berlinale.

"Story" to ironiczny ciąg kilkunastu scenek, opowiadających o przenikaniu się codzienności ze światem cyfrowym. Oglądany przez „story”, popularną dziś funkcję na większości mediów społecznościowych, przedstawia ludzi samotnych, zagubionych, a czasem już obojętnych na otaczającą ich rzeczywistość.  Film został wyprodukowany przez Studio Munka i Letko.

Listę wszystkich laureatów można znaleźć tutaj.