POLSKIE SHORTY NA WRZEŚNIOWYCH FESTIWALACH

We wrześniu, po wakacyjnej przerwie, polskie filmy krótkometrażowe wracają do festiwalowego rytmu. Na zagranicznych pokazach zostanie zaprezentowanych wiele shortów polskiej produkcji.

W tym miesiącu trzy festiwalowe pokazy czekają film „Proch” Jakuba Radeja. Film zostanie zaprezentowany na L’Estrange Festival we Francji, DMZ Docs w Korei oraz Quebec City Film Festival w Kanadzie. W programie festiwalu w Quebecu znalazł się także film „Bogdan i Róża” Mileny Dutkowskiej, „Koniec widzenia” Grzegorza Mołdy, „O Jezu!” Betiny Bożek i „Room” Michała Sochy.

Fabułę „Nazywam się Julita” Filipa Dzierżawskiego będzie można natomiast zobaczyć na festiwalu Drama w Grecji, a „Ja i mój tata” Alka Pietrzaka na Look&Roll w Szwajcarii. Tam też pojawią się „Więzi” Zofii Kowalewskiej i „Daniel” Anastazji Dąbrowskiej. Do programu Helsinki International Film Festival w Finlandii zaproszono natomiast „Mleko” Urszuli Morgi i „Raz, dwa, zero” Anny Pawluczuk.

Kolejnym polskim krótkim metrażem, który pojawi się na zagranicznym festiwalu we wrześniu są „Drżenia” Dawida Bodzaka. Film zagości na International Best of Short Film Festival we Francji. Pod koniec miesiąca we Włoszech na Milano Film Festival zostanie zaprezentowany „Heimat” Emi Buchwald. Obok niego we Włoszech pojawi się „REM” Artura Hanaja oraz „Gość” Aleksandra Józefczyka.

Więcej o pokazach filmów dokumentalnych w tym miesiącu można przeczytać tutaj, a animowanych – tu. Pełna lista pokazów filmów krótkometrażowych dostępna jest tutaj.