„RUDY” Z NAGRODĄ ZA REŻYSERIĘ

Karina Węgiełek otrzymała nagrodę za najlepszę reżyserię na międzynarodowym festiwalu w Rabacie, który zakończył się 31 października.

Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego w Rabacie należy do jednych z najważniejszych wydarzeń filmowych w regionie. "Rudy"jedyny reprezentant polskiego kina krótkometrażowego w czasie tegorocznej edycji, przyciągnął uwagę jury, które postanowiło wyróżnić jego twórczynię, Karinę Węgiełek, nagrodą za najlepszą reżyserię. Była to jedna z zaledwie ośmiu nagród przyznanych na tym festiwalu. Jubileuszowa, 25-ta edycja festiwalu w stolicy Maroka odbyła się w całości online.

Film "Rudy" przedstawia „strzępy” z życia Judyty oraz jej ojca Zbigniewa na przestrzeni kilku dni po śmierci brata Judyty, Marcina, w wypadku samochodowym. W ich przerzucanie się odpowiedzialnością, w poszukiwanie winnych, w pustkę pozostałą po bliskiej osobie - niespodziewanie wkracza ktoś obcy - Rudy.
Czy przyjmie on całe odium winy na siebie? I czy to wystarczy? Czy Judytę i Rudego połączy coś więcej? Czy na poczuciu winy może w ogóle powstać coś nowego? I co kryje się za samotnością i pijaństwem Zbigniewa? I komu - tak naprawdę - należy się kara…