TRWA NABÓR ZGŁOSZEŃ NA ANIMATION PRODUCTION DAY

Trwa nabór zgłoszeń do udziału w kolejnej edycji Animation Production Day, która odbędzie się na początku maja w Stuttgardzie.

Animation Production Day (APD) jest wydarzeniem skierowanym do profesjonalistów związanych z międzynarodową branżą filmów animowanych. W ramach organizowanych podczas APD spotkań indywidualnych i prezentacji producenci i twórcy mają możliwość nawiązania nowych kontaktów z potencjalnymi partnerami – koproducentami, dystrybutorami czy też profesjonalistami reprezentującymi branżę telewizyjną i transmedialną. W ubiegłym roku w APD wzięło udział ponad 100 profesjonalistów z całego świata. Animation Production Day to jedyne tego typu wydarzenie organizowane w Niemczech skupiające się wyłącznie na filmie animowanym.

Animation Production Day jest skierowany do producentów, którzy poszukują zagranicznych partnerów produkcyjnych lub chcą zainteresować swoimi produkcjami dystrybutorów i agentów sprzedaży. Do udziału w APD można zgłaszać projekty serii telewizyjnych, filmów pełnometrażowych, gier oraz projektów transmedialnych niezależnie od etapu zaawansowania produkcji. Producent zgłaszający projekt powinien mieć udokumentowane dokonania w dziedzinie animacji oraz wykazać komercyjną atrakcyjność i międzynarodowy potencjał zgłaszanego projektu.

Aby zgłosić projekt należy wypełnić formularz dostępny tutaj. Z nadesłanych zgłoszeń jury wyłoni 40-45 projektów, a o wynikach producenci zostaną poinformowani 6 marca 2018 roku.

Deadline mija 20 lutego 2012 roku (early bird 30 stycznia)

Udział w forum jest płatny i wynosi 650 euro (dla każdej kolejnej osoby z delegacji 550 euro). W przypadku rejestracji early bird koszt wynosi 550 euro. Koszty podróży i zakwaterowania nie są wliczone w opłatę rejestracyjną. 

Wszystkie projekty wybrane na APD 2018 mogą być również zgłoszone na Trickstar Business Award pod warunkiem, że mają innowacyjny pomysł biznesowy w obszarze dystrybucji, finansowania lub marketingu. Trickstar jest nową nagrodą biznesową branży filmów animowanych, która zostanie przyznana po raz drugi podczas Animation Production Day 2018 na Stuttgart Festival of Animated Film.

Więcej na temat Animation Production Day można przeczytać na stronie organizatora