"PIOŁUN" I "PLAY" NAGRODZONE W GRECJI

Oba filmy znalazły się na liście laureatów Cinematic Achivement Awards na międzynarodowym festiwalu krótkich metraży Thess, odbywającego się co roku w Salonikach.

Zaledwie wczoraj informowaliśmy o zwycięstwie filmu Piotra Sulkowskiego na International Polish Film Festival w Warszawie, a dziś po raz kolejny "Play" sięgnęło po nagrodę. Wraz z "Piołunem" Marii Ornaf był pokazywany na Thess International Short Film Festival, który odbywał się między 17-20 października. Dzisiaj poznaliśmy wyniki obrad jury, które postanowiło wyróżnić oba filmy.

"Piołun" to opowieść o utraconym dzieciństwie, które nieodrobione wisi jak klątwa nad resztą życia człowieka. O goryczy, którą dostajemy w spadku i niesiemy przez całe życie jak truciznę. O dziedzictwie otrzymanym od rodziców i przodków, które przekazywane z pokolenia na pokolenie determinuje nasz los i nasza drogę. Czy możliwe jest przerwanie tego dziedzictwa?

"Play" opowiada historię mężczyzny trawionego przez poczucie winy, że nie odważył się stanąć w obronie matki. Wciela się on w rolę jej mordercy i zmusza dziesięcioletniego siebie do zmierzenia się z traumą.