OSTATNIA BAJKA O ZIEMI

TYTUŁ ANGIELSKI: THE LAST TALE ABOUT EARTH

„Ostatnia bajka o Ziemi" to historia ojca i dwójki dzieci, próbujących odnaleźć się w postapokaliptycznej rzeczywistości. Wszystko wskazuje na to, że są oni jedynymi mieszkańcami Ziemi. Żyją w podziemnym bunkrze w lesie, a ze względu na skażenie powietrza nie opuszczają domu bez specjalnych ubrań ochronnych. Sygnał „z zewnątrz”, który dostrzega jedynie dorastająca dziewczynka, staje się pretekstem do tego, by zmierzyli się z tym, co kryje się poza zasięgiem ich oczu.

GATUNEK:
fabularny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
18'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Igor Połaniewicz, Magdalena Seweryn
SCENARIUSZ:
Magdalena Seweryn
OPERATOR:
Magdalena Seweryn
MONTAŻ:
Patrycja Piróg
MUZYKA:
Jan Sanejko
PRODUCENT:
Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (WRiTv UŚ)

Igor Połaniewicz »

Urodzony w 1988 w Warszawie. Po ukończeniu szkoły średniej zdał sobie sprawę, że film i fotografia to dwie rzeczy, które kocha najbardziej. Student Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczyli go m.in. Bogdan Dziworski i Adam Sikora. W 2014 został wyróżniony prestiżową nagrodą KTR Young Directors za booktrailer do kryminalnej powieści Marcina Wrońskiego "Haiti". W 2015 został uhonorowany prestiżową nagrodą im. Jana Machulskiego za zdjęcia do filmu "Obcy".

 

Magdalena Seweryn »

Studentka kierunku Realizacja Obrazu Filmowego i Fotografia na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego oraz absolwentka Dokumentalistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka scenariuszy, reżyserka i operatorka obrazu. Pracowała przy wielu filmach fabularnych i dokumentalnych w Polsce i za granicą, rozwijając warsztat pod opieką takich operatorów jak Bogdan Dziworski, Adam Sikora, Marcin Koszałka, czy Arkadiusz Tomiak.