MASTERCLASS

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Film animowany, inspirowany twórczością Romana Polańskiego, opowiadający o formowaniu się Mistrza. Surrealistyczny obraz z elementami makabrycznego absurdu sytuacyjnego, metaforyczne zmaganie materii w procesie kształtowania człowieka i twórcy. „Materia” zsuwa się z okna kamienicy, jak bohater filmu "Lokator". Paradoksalnie jednak kolejne upadki kształtują ludzką postać, która w końcu wykonuje mistrzowski skok i pewnie ląduje na ziemi. W pełni już uformowana okazuje się Romanem Polańskim.

GATUNEK:
animowany
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
6'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Grażyna Trela, Weronika Kuc, Dominika Fedko-Wójs, Ewa Drzewicka, Małgorzata Jachna, Małgorzata Jędrzejec, Aleksandra Rylewicz
SCENARIUSZ:
Grażyna Trela
MONTAŻ:
Weronika Kuc
DŹWIĘK:
Michał Fojcik
PRODUCENT:
Robert Sowa

Grażyna Trela »

absolwentka Studium Scenariuszowego przy łódzkiej FILMÓWCE. Trzykrotna laureatka Konkursu Scenariuszowego HARTLEY-MERRILL - ostatnio w międzynarodowej i polskiej edycji 2007, jako współautorka scenariusza filmu "MOJA KREW" (tytuł roboczy "TAMAGOTCHI"). Wydała zbiór opowiadań "DOBRY MĘŻCZYZNA". Studiowała reżyserię na Uniwersytecie Śląskim WRiTV im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Jako reżyser zadebiutowała filmem dokumentalnym "EROS-EX" nagrodzonym na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym OFFensiva 2005. Współautorka sztuki telewizyjnej "PASOŻYT" (2003) i "DOKTOR HALINA" (2008). Autorka sztuki teatralnej "ŻYLETA" wyróżnionej na FESTIWALU NOWEJ DRAMATURGII w Teatrze Powszechnym w Radomiu (2006). Współpracuje z Pracownią Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy

Weronika Kuc »

Urodzona w 1993 r. w Dreźnie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Realistka i minimalistka. Główną rolę w jej pracach gra kolor. Oprócz filmu animowanego zajmuje się grafiką projektową i ilustracją.

Dominika Fedko-Wójs »

urodzona w 1992 roku. Mieszka i tworzy w Krakowie. W 2017 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Grafiki. Za swoją magisterską pracę dyplomową otrzymała Nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Willi prof. Karola Estreichera w Krakowie wystawianą w krakowskim Pałacu Sztuki. Fedko-Wójs w 2020 miała indywidualną wystawę malarstwa w Galerii Szalom na krakowskim Kazimierzu, brała udział w kilku wystawach zbiorowych: w 2017r.  w Nowym Sączu, w 2016r. w Muzeum Narodowym w Krakowie w ramach wystawy książek artystycznych, w 2015r. w ramach III edycji Krakow Photo Fringe w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Poza malarstwem zajmuje się grafiką (także użytkową w krakowskim zespole brandingowym Admind), książką artystyczną, ilustracją i animacją. Film animowany "Masterclass", który współtworzyła, został filmem otwarcia Festiwalu Filmowego w Gdyni w 2018 roku, był też nominowany do nagrody Złoty Lajkonik na 58. Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz podróżował po festiwalach w Cieszynie, Łodzi, Warszawie, Lublinie, Niemczech, Bułgarii i Norwegii.Ewa Drzewicka »

Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, zajmuje się animacją i grafiką projektową. W 2015 roku w ramach programu wymiany Erasmus zdobywała doświadczenia na Wydziale Animacji Estońskiej Akademii Sztuki. Interesuje się różnymi dziedzinami sztuki: od obrazów, rysunków, poprzez projekty plakatów, fotografię, po animację.

Aleksandra Rylewicz »

Aleksandra Rylewicz (ur. 16.08.1991 w Sułkowicach) w 2017 r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, w Pracowni Filmu Animowanego. Współtwórczyni animacji pt.: Master Class. Poza filmem zajmuje się ilustracją, oraz projektowaniem.