WAŻKI

TYTUŁ ANGIELSKI: DRAGONFLIES

Z pozoru idylliczna, umieszczona w nadmorskich krajobrazach historia zauroczenia miejscowym gagatkiem i narcyzem – Kubą, którego liczne wybryki graniczą z nastoletnią psychopatią. Oczarowana Kubą główna bohaterka chciałaby go zmienić. Oddaje mu swoje kieszonkowe, siebie i modli się o pomoc do sił niebieskich. Ani skok na głęboką wodę, ani ucieczka z portu w środku nocy nie zmienią tego, co przypadkowa rozmowa z siostrą Kuby o papużkach i straconych złudzeniach.
Film brał udział w konkursie krótkometrażowym 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Biennale w Wenecji w roku 2007, gdzie zdobył nominację do nagrody Prix –Uip Europejskiej Akademii Filmowej.

GATUNEK:
fabularny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
15'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Justyna Nowak
SCENARIUSZ:
Justyna Nowak
OPERATOR:
Szymon Kluz
MONTAŻ:
Cecylia Pacura
PRODUCENT:
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna

Justyna Nowak »

Rocznik ‘82. Pochodzi z Kołobrzegu. Absolwentka Wydziału Fotografii i Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Reżyserka i scenarzystka krótkometrażowego filmu pt. “Ważki”, który brał udział w konkursie 64. Biennale w Wenecji, gdzie zdobył nominację do nagrody Prix UIP Europejskiej Akademii Filmowej. Jej 30 minutowa fabuła pt. „Notoryczni Debiutanci” otrzymała nagrody specjalne za scenariusz. Autorka scenariuszy wielokrotnie nagradzanych filmów animowanych: „Amerykański Sen”, „Przypadek Zająca” oraz  „Tajemnica Góry Malakka”.

NA FESTIWALACH:
NAGRODY NA POLSKICH FESTIWALACH:

8. Międzynarodowy Festiwal w Sopocie – Grand Prix – Nagroda dla Najlepszego Filmu Polskiego

12. Przegląd Studenckich Etiud Filmowych ''Klaps'' w Turku - Nagroda Publiczności