PRZYSTAŃ

TYTUŁ ANGIELSKI: MARINA

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

„Przystań" - to krótka filmowa historia o odejściu małego zapomnianego świata. Krótkometrażowy dokument autorstwa Marcina Lesisza, opowiadający o rzecznych przewoźnikach, którzy dniem i nocą ciągnęli linę od brzegu do brzegu. To obserwacja ostatnich dni życia małego mikrokosmosu, świata rzeki, człowieka i maszyny. W miejsce funkcjonującego od średniowiecza promu ręcznego, powstaje most, który kończy rozdział jakiejś zapomnianej, lokalnej historii.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
15'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Marcin Lesisz
SCENARIUSZ:
Marcin Lesisz, Ewa Straburzyńska
OPERATOR:
Marcin Lesisz
MONTAŻ:
Joanna Więckowska
MUZYKA:
Michał Zygmunt
DŹWIĘK:
Paweł Szygendowski
PRODUCENT:
Stowarzyszenie Lubińska Grupa Filmowa Uisel Studio

Marcin Lesisz »

Marcin Lesisz, reżyser, operator kamery, fotograf, podróżnik, student sztuki operatorskiej na Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach, oraz absolwent Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi .Pochodzący z Dolnego Śląska filmowiec realizujący liczne projekty z artystami regionalnymi.

Prezes i założyciel Stowarzyszenia Lubińska Grupa Filmowa Uisel Studio, przyjmującego za cel kultywowanie regionalnych wartości poprzez realizowanie krótkometrażowych filmów dokumentalnych, fabularnych i klipów muzycznych. Z zamiłowania autostopowicz, poszukujący w dalekich zakątkach świata tematów do opowiadania o ludziach i ich otoczeniu.
NAGRODY NA POLSKICH FESTIWALACH:

Festiwalu Filmów Dolnośląskich w Złotoryi Złoty Samorodek - Najlepszy Film Dokumentalny